Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
To jednak przyjaźń

To jednak przyjaźń

Marta - to moja przyjaciółka. Ja i ona tzw. papużki nierozłączki. Tak było. Teraz są złośliwe komentarze, tajemnice i inne "przyjaciółki".
Kiedyś poczułyśmy, że nadajemy na tych samych falach, zakumplowałyśmy się. Wraz z przyjściem do gimnazjum wszystko się zaczęło zmieniać. My też. Ja nie chciałam się już tak wydurniać jak dzieciak, a ona wręcz przeciwnie. Jej zachowanie zaczęło mnie denerwować. Prócz tego "powrotu do dzieciństwa" Marta często zadzierała nosa, co bardzo mnie wkurzało. Ale to nie jej wina. W końcu każdy chce być kimś, a żeby stać się kimś trzeba się tym pochwalić. Jednak wtedy tego nie dostrzegłam i stawałam się coraz bardziej zazdrosna, bo w szkolnym chórze zawsze pierwsza dostawała solówki, często pisała wiersze i ładnie rysowała.

Ona nie pozostała mi dłużna i też dogryzała, bo widziała, że lepiej się dogaduję z koleżankami i mam lepsze kontakty z chłopakami. Między nami zaczął się niewidoczny gołym okiem wyścig szczurów, gdzie każda chciała pokazać, że jest lepsza i czym się wyróżnia.


Trwałybyśmy sobie tak dalej, lecz ona wymyśliła coś, co zakończyła to. To nie była eureka załatwiająca nasze problemy. To, że zaczęła chwalić się tym, że jest hipiską całkowicie rozwaliło nasze relacje. Ja uważam, że ona nie jest hipiską. Zapytałam ją dlaczego uważa, że jest? Było wiele powodów, ale głównym było "Bo ubiera się tak jak hipiska". Śmiać mi się wtedy zachciało. Jej całkowicie normalne jeansy i obcisła bluzka, brak koralików i krótkie włosy mają być strojem hipisa?
Wtedy zaczęłyśmy otwarcie kłócić, bo kiedy ja zaprzeczałam ona mówiła, że ja ją obrażam. Nie myślcie, że jestem uprzedzona do subkultur, bo tak nie jest. Mam znajomych należących do różnych subkultur i nie przeszkadza mi to. Widzę poprostu, że ona udaje.

SmileyCentral.comStojąc przed szkołą rozmyślałam jak to będzie. Ona wciąż rozmawiała z Natalią. Nie miałam odwagi podejść. Idąc do kina gdałam z innymi dziewczynami.
Widziałam jak stała z Olą (naszą wspólną dobrą koleżanką). Nie było nikogo innego, bo klasa stała już przed wejściem. Wtedy podeszłam i zapytałam czy siedzimy obok siebie w kinie. Przytaknęła. Wtedy nachyliłam się i szepnęłam jej do ucha "pszepraszam".

Nie na darmo to słowo zwie się magicznym. Moc jaką ma jest nieobliczalne. To dzięki niemu waśń została zażegnana.
Ale to nie wszystko. Dzięki temu zdarzeniu ujrzałam, że jest to prawdziwa przyjaźń - w końcu w prawdziwej przyjaźni się wybacza.

Ktosia 25.01.2007 [Powrót] Komentujfajny blog podoba mi sie byle tak dalej:)
ala 04.02.2007
| brak www IP: 83.12.6.154

Bardzo fajny wygląd bloga! mam nadzieję że wpadniesz do mnie i zostawisz komenta www.harajuku.blog4u.pl. Ps Bardzo dobrze że masz kogoś z kim możesz o wszystkim pogadać tj. twoja przyjaciółka. Dbaj o przyjaźń bo to największy skarb i musisz o tym pamiętać mimo wszystkiego, bo nie wiadomo czy znajdziesz drugą taką osobę na świecie jak przyjaciela/przyjaciółkę
harajuku 25.01.2007
| brak www IP: 83.29.5.2|Szablon wykonała Ktosia dla Szablonarium z wykorzystaniem grafiki ze strony deviantart.com|


Jesteś 39435 odwiedzającym

Dodaj do ulubionych
Ksiega Gości 3
Wpisz się


O mnie

Wiek: 15 lat - 3 klasa gimnazjum.
Miejsce urodzenia, zamieszkania itp.: Wrocław lub jak kto woli wROCK, czy też WrocLove (szczerze mówiąc najbardziej preferuję tą pierwszą wersję^^)
GG: 8175219

Archiwum
2009
Kwiecień
Styczeń
2008
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
2007
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń


Linki